Dyrektor Pływalni odszedł na emeryturę
Powiększ

Z dniem 31 marca br. Janusz Ruchała, dotychczasowy i pierwszy dyrektor limanowskiej pływalni, odszedł na zasłużoną emeryturę.


Swoje obowiązki zawsze traktował z należytym szacunkiem i z odpowiednią znajomością wykonywanego fachu. Ale jak podkreślał podczas spotkań z Członkami Zarządu Powiatu, Dyrektorami Jednostek i Wydziałów Starostwa Powiatowego w Limanowej, oraz pracownikami Pływalni Limanowskiej, prowadzenie Pływalni Limanowskiej zawsze traktował bardziej jak pasję, niż pracę, ponieważ kochał to co robił.

 

  Janusz Ruchała pod koniec 2010 roku został wybrany w konkursie na stanowisko Zastępcy Dyrektora Wydziału Rozwoju Gospodarczego i Infrastruktury, do kierowania krytą pływalnią w Limanowej. Od początku czynnie brał udział w procesie uruchomienia Pływalni Limanowskiej.  Później z uwagi na zmiany w strukturze organizacyjnej Starostwa Powiatowego w Limanowej wyodrębniony został Wydział Obsługi Obiektów Rekreacyjno - Sportowych, na czele którego stanął Janusz Ruchała. Był dobrym doradcą, od początku poddawał różne rozwiązania dotyczące przepisów i funkcjonowania placówki. Jego doświadczenie jako byłego koordynatora budowy i zarządcy sądeckiej pływalni nad Kamienicą pozwoliły na właściwy rozwój limanowskiego obiektu.

- Dziękuję Dyrektorowi, że był z nami od samego początku do dzisiaj. To był dobry zarządca. Przez te 5 lat pływalnia Limanowska przyciągnęła dużą rzeszę Klientów, a także zdobyła opinię bezpiecznej, czystej, zadbanej i konkurencyjnej w stosunku do innych tego typu pływalni – mówił Jan Puchała, Starosta Limanowski, w imieniu wszystkich Członków Zarządu uczestniczących w spotkaniu. - Obowiązki do momentu wyboru jego następcy przejął Dawid Jasica – nasz wieloletni pracownik, który pół roku temu został przeniesiony z Wydziału Promocji na pływalnię.

 

Jak podkreślają współpracownicy, dyrektor Janusz Ruchała oprócz fachowości w swojej dziedzinie, był również dobrym nauczycielem – przekazał wiele wiedzy i cennych uwag dotyczących działalności i zarządzania obiektem.

- Szanowny Panie Starosto, koledzy i koleżanki, bardzo dziękuję za te kilka lat wspólnej pracy. Dzisiaj mogę powiedzieć, że pomimo że minęło już ponad 5 lat, to tak naprawdę tak tego nie odczuwam. Z satysfakcją mogę powiedzieć, że robiłem to co kocham – powiedział z nie ukrywanym wzruszeniem Janusz Ruchała.


Dawid Jasica od kilku lat pracował w Wydziale Promocji Kultury i Turystyki, gdzie zdobywał odpowiednie doświadczenie również w zakresie realizowanych przez pływalnię limanowską zadań. Przez ostatnich 6 miesięcy był oddelegowany i pełnił zastępstwo za dyrektora pływalni, dzięki czemu szczegółowo zapoznał się z funkcjonowaniem tego obiektu.

-  Pracując w Wydziale Promocji Kultury i Turystyki zdobywałem doświadczenie i poznawałem ludzi, dzięki którym mogę dzisiaj rozwijać swoje zawodowe zainteresowania dotyczące zarówno sportu jak i promocji – mówi Dawid Jasica – Przez ostatnich kilka miesięcy wspierałem działania dyrektora Janusza Ruchały i pozostałych pracowników pływalni i muszę z satysfakcją przyznać, że udało nam się wspólnie zorganizować szereg ewentów, które niewątpliwie wpłynęły na promocję tego obiektu, dzięki czemu zwiększyło się zainteresowanie atrakcjami znajdującymi się w ofercie Pływalni Limanowskiej.

 

 

W czym możemy pomóc?Wyrażam zgodę na przetwarzanie danych osobowych zgodnie z ustawą o ochronie danych osobowych w związku z (np. wysłaniem zapytania przez formularz kontaktowy). Podanie danych jest dobrowolne, ale niezbędne do przetworzenia zapytania. Zostałem poinformowany, że przysługuje mi prawo dostępu do swoich danych, możliwości ich poprawienia, żądania zaprzestania ich przetwarzania. Administratorem danych osobowych podanych w związku z korzystaniem z usług Pływalni Limanowskiej jest Starostwo Powiatowe, ul. J. Marka 9, 34-600 Limanowa.

13/08/2020 Przed nami ostatnie tygodnie wakacji 2020. Z tej okazji Lokalna Organizacja Turystyczna Powiatu Limanowskiego wspólnie z Powiatem Limanowskim przypomina o trwającej kampanii pn. Spędź wakacje w powiecie limanowskim. zobacz więcej
12/08/2020 Jakie fakty łączą COVID-19 i aktywność fizyczną w obiektach sportowych, a które mity warto obalić? zobacz więcej
18 337 01 18 wew. 23
Copyright ©  plywalnia.limanowska.pl
Realizacja: Intellect
Informacja dotycząca przetwarzania danych osobowych Zgodnie z art. 13 Rozporządzenia Parlamentu Europejskiego i Rady UE 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych informujemy, iż:
 1. Administratorem Pani/Pana danych osobowych podanych w związku z korzystaniem z usług Pływalni Limanowskiej jest Starostwo Powiatowe, ul. J. Marka 9, 34-600 Limanowa.
 2. W Starostwie Powiatowym w Limanowej powołany został inspektor ochrony danych, z którym można się skontaktować telefonicznie pod nr tel.183337835 lub e-mail: iod@powiat.limanowski.pl
 3. Pani/Pana dane osobowe przetwarzane będą w celu realizacji oferowanych przez nas usług i zgodnie z wyrażoną zgodą.
 4. Pani/Pana dane osobowe nie będą udostępniane odbiorcom innym niż upoważnionym na podstawie przepisów prawa.
 5. Dane osobowe nie będą przez nas udostępniane poza obszar EOG lub do organizacji międzynarodowych.
 6. Pani/Pana dane osobowe będą przechowywane zgodnie z ustawą o narodowym zasobie archiwalnym i archiwach oraz instrukcją kancelaryjną dla organów powiatu.
 7. Posiada Pani/ Pan prawo do:
  • żądania dostępu do danych osobowych dotyczących Pani/ Pana osoby, ich sprostowania, usunięcia, ograniczenia przetwarzania lub wniesienia sprzeciwu wobec przetwarzania,
  • cofnięcia zgody w dowolnym momencie bez wpływu na zgodność z prawem przetwarzania, którego dokonano na podstawie zgody przed jej cofnięciem,
  • wniesienia skargi do Prezesa Urzędu Ochrony Danych Osobowych.
 8. Podanie danych osobowych jest dobrowolne.